#janodnadziendziecka

Magnetyczna układanka francuskiej firmy Janod zachwyciła Marcelinkę od pierwszego wejrzenia. Te sympatyczne zwierzaki zrobiły na niej tak duże wrażenie, że od razu chciała je mieć w domu. Piękny design i nasycone kolory sprawiają, że obok tej zabawki ani dziecko, ani rodzic nie przejdzie obojętnie.  Warto podkreślić, że elementy są dość duże i drewniane dlatego będą bezpieczne nawet dla maluchów.
W pierwszej kolejności Marcelinka chciała zaspokoić swoją ciekawość i dokładnie obejrzała wszystkie elementy układanki. Potem krok po kroku odtwarzała dołączone do zestawu wzory zwierzątek, przedstawione na 7 kartach. Zabawa bardzo ją wciągnęła. Układanie postaci zgodnie z obrazkiem wprawiało ją w dobry nastrój. Kolejnym etapem była twórczość wg jej własnego pomysłu. Miksowała ze sobą różne pary uszu, pyszczków oraz elementów ubioru i bawiła się przy tym świetnie. Dzięki magnetycznym elementom układankę będziemy zabierać w plener i powtarzać zabawę na świeżym powietrzu. Mnie ucieszył edukacyjny aspekt tej zabawki, która rozbudza kreatywność, zmysł artystyczny dziecka oraz ćwiczy logiczne myślenie i koordynację manualną.

dungarees & blouse NUECES / coverlet LILU / magnetic puzzle JANOD
Marcelinka ma fazę na naukę liczenia i pisania. Liczy i podpisuje wszystko co się da! Dawniej ja opisywałam jej rysunki a teraz Marcelinka robi to samodzielnie w miarę swoich możliwości i umiejętności. Wybór magnetycznej walizeczki, tablicy 4 w 1 był strzałem w dziesiątkę.

Walizeczka tablica daje cztery możliwości zabawy: na jednej stronie można pisać i rysować kredą, na drugiej przyczepiać dołączone magnesy i pisać specjalnym mazakiem a na odwrocie tworzyć rysunki na znikopisie.Tablica po złożeniu ma kształt walizki z rączką. Jest łatwa do przenoszenia dlatego Marcelinka chętnie ją wszędzie ze sobą zabiera. Zabawka wspiera naukę pisania i liczenia oraz pobudza zdolności manualne i artystyczne dziecka.

magnetic suitcase & blackboard JANOD / bomber jacket, top, short gold ballerinas (pre-order on dulce.pl) PAN CON CHOCOLATE

Lubimy spędzać czas na wspólnych grach, które zawsze zabieramy na wyjazdy, pikniki czy po prostu do kawiarni. Gra zręcznościowa Akrobaci to świetna zabawa zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, znakomicie ćwiczy koncentrację i zręczność u dziecka. Rzut kostkami wskazuje nam pole, na które należy ustawić figurki. W każdej kolejce gracz buduje następny poziom akrobatycznej wieży. Celem gry jest zbudowanie jak najwyższej konstrukcji. Marcelinka przez cały czas była bardzo skoncentrowana i skupiona. Za każdym razem jednak z niecierpliwością czekała na koniec gry, który był jednoznaczny z upadkiem wieży:)

acrobats game JANOD/ dress PINATA PUM

Post powstał we współpracy z francuską firmą JANOD i Ładne Bebe.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s