Bakalie

W sobotę 24 czerwca odbyło się wyjątkowe wydarzenie we Wrocławiu. Pierwsza edycja targów  Bakalie, która od 2008 roku odbywa się w Gdańsku, została zorganizowana w klimatycznej przestrzeni budynku NOT. Specjalnie dla was przygotowałam fotorelację najciekawszych wystawców, których produkty mnie totalnie zachwyciły. Zaparzcie kawę i zróbcie sobie przerwę. Obiecuję, że będzie ciekawie:)

Galeria nowoczesnego rękodzieła PROJEKTOWNIA  V+G, w której znajdziecie piękne obrazy i elementy wyposażenia wnętrza, zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Zakochałam się w obrazach Iriny Vilim od pierwszej chwili.

Dziecięce bonnetki od MINIMILLA podbiły serce moje i Marceliny na całego. Są pięknie uszyte, delikatne i praktyczne. Ochronią dziecko przed słońcem i wspaniale dopełnią każdą letnią stylizację. W upalne dni wybieramy model z daszkiem! Od siebie dodam, że zawsze mam jedną bonnetkę w mojej torbie (na wszelki wypadek).

Oczarowało mnie stoisko CLOUDMINE i VOLUPTE. Czułam się tam jak dziecko w sklepie z zabawkami. Spędziłam tam sporo czasu ale cały czas mam wrażenie, że ta wizyta była za krótka. Z każdą minutą odkrywałam coś nowego, co mnie zachwycało. Gorąco polecam!

Dziewczyny z ROŚLINY to prawdziwe czarodziejki. Znam je od pewnego czasu i często spotykam na różnych wydarzeniach we Wrocławiu.  Za każdym razem mnie zaskakują swoimi nowymi odkryciami. Nie ma opcji abym czegoś u nich nie kupiła np. monsterę czy sukulentę. Tak było i tym razem. Upolowałam pilea peperomioides, znaną również jako pieniążek. Kocham tą roślinkę:)

Absolutnie zwariowałam dla porcelany ENDE. Dlaczego? Pudrowy róż, biel, czerń i złoto – te kolory kocham najbardziej i je wszystkie tu znalazłam. Cukiernica z uchwytem w kształcie serca, pływaczka w złotym kostiumie czy mini doniczki w złote kropki to moje MUST HAVE! Jestem pewna, że na tym się nie skończy:)

PIECE OF WOOD charakteryzuje się prostym, naturalnym i minimalistycznym stylem skandynawskim. Każdy kawałek surowego drewna, który trafia do tej pracowni jest szlachetnie potraktowany i zamienia się w arcydzieło. Mam wrażenie, że te projekty wpisują się idealnie w przestrzeń polskich mieszkań i domów. Zobaczcie sami.

AOOMI Studio to eksperymentalna kolekcja ceramiki z cząsteczkami węgla. Marka, która zrodziła się z marzeń i została doceniona przez jurorów konkursu Make Me! czy Łódź Design Festival. Dziewczyny motywuje radość, zachwyt i wiara Klientów. Pracę z ceramiką porównują do pracy w labolatorium. Nie mogę się oprzeć ich projektom.

Dziękuję za poświęcony czas i wspólnie wypitą kawę!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s